You are here: Početna » Saznajte Više » Roditelji LGBT osoba » Roditelji tinejdžera, žrtve samoubistva, govore
utorak, 19 feb 2019

Roditelji tinejdžera, žrtve samoubistva, govore

 

Roditelji srednjoškolca iz Amherst-a u Njujorku, koji se ubio, rekli su za CNN da je njihov sin prošao kroz antigay maltretiranje koje je počelo još u petom razredu, kako u školi, tako i na Internetu.

 

Jamey Rodemeyer, 14, počinio je samoubistvo u Buffalo predgrađu u Njujorku. „On je imao najveće srce u tom malom telu“, rekla je Rodemeyer-ova majka Tracey reporteru CNN-a Anderson Cooper-u. “On je bio iskreno voljen, kao i maltretiran. Nije bilo mnogo toga između.“

 

Mnoga od maltretiranja sa kojima se Jamey suočio, rekla je Tracey Rodemeyer said, dogodila su se ne u školi već na Facebook-u i drugim sajtovima društvenih mreža. „Zbog toga što ljudi jedni drugima lako mogu doći do brojeva, dostupni su ti brojevi i onima koji žele da maltretiraju.“

 

“Moramo pronaći bolji sistem u našem školskom distriktu, bolji sistem za naše školstvo, da bismo se oslobodili onih koji maltretiraju. To je ogroman problem”, rekao je Rodemeyer-ov otac Tim.

 

Rodemeyer-ova smrt desila se samo dva dana pre druge godišnje konferencije o maltretiranju čiji je domaćin bilo odeljenje za obrazovanje u Vašingtonu, kojoj su prisustvovali edukatori i advokati koji su zastupali antinasilje poput Tammy Aaberg, koja je izgubila svog sina Justina koji je takođe izvršio samoubistvo 2010. godine.

 

Aaborg je bila u grupi advokata koji su se prošle sedmice sastali sa predsednikom Minesote Michele Bachmann i urgirali su na nju da istupi protiv mnoštva samoubistava mladih ljudi u njenom distriktu. Bachmann je prošle sedmice na predsedničkom zasedanja da maltretiranje u školama „nije federalni problem.“

 

„Mislim da je predsednica Bachmann osoba koja treba da govori protiv maltretiranja”, rekla je advokatica Aaborg prošle sedmice. “Ne tražim od nje da promeni svoja uverenja, ali sva deca treba da budu zaštićena u školama.“

 

Zakonodavstvo radi na izričitom zabranjivanju svake vrste diskriminacije u školama koja je povezana sa seksualnom orijentaciom i rodnim identitetom, prva verzija Zakona o nediskriminaciji učenika je već predstavljena početkom ove godine.

 

“Ono što ja želim jeste da škole imaju polise protiv maltretiranja na osnovu kojih će roditelji i deca imati pravo delanja protiv školskog distrikta“, rekao je advokat Franklin. „Jednom kada date polisu, škole će znati da moraju da se pokoravaju. Stoga, treba utvrditi polisu.“

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Prevela: M. D.

Izvor

Komentari
Dodaj Novi
Dodaj komentar
Ime:
Email:
 
Naslov:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Morate navesti anti-spam kod koji stoji na slici.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."